poniedziałek, 10 lutego 2014

Uśpione marzenia - recenzja książki

Witajcie blogowicze!
Mam nadzieję, że znajdą się wśród Was również tacy, którzy lubią czytać książki.
Ja osobiście uwielbiam, chyba mam to po mamie. Ona również zawsze wieczorem sięga po książkę i odpływa w świat fantazji ;-)

Dziś postaram się Wam powiedzieć co nieco o książce pt. "Uśpione marzenia",
 której autorką jest Natalia A. Bieniek.

Dodam tylko, że owa książka jest debiutem autorki, a swoją premierę miała 04.02.2014 r.

Zdjęcie okładki pochodzi ze strony: http://www.replika.eu/

Książka Uśpione marzenia to historia dwóch sióstr, z których jedna (Anna) jest osobą przebojową, odważną. Osiągnęła życiowy sukces, ma męża, dwójkę dzieci. Jest pracowita i ambitna, perfekcjonistka w każdym calu, . Pracuje w dużej firmie korporacyjnej, więc wie co to jest ryzyko. Prowadzi bardzo luksusowe życie. Wydaje się, że problemy i niepowodzenie to nieznane dotąd dla niej słowa.

Jej kompletnym przeciwieństwem jest jej siostra, Ewa. Ukończyła studia filozoficzne, aczkolwiek nie może poradzić sobie ze znalezieniem pracy, pracuje dorywczo. Ewa ma duże długi, których nie może spłacić, z powodu braku pieniędzy. Często zwracała się do Anny, by pożyczyła jej choć trochę gotówki, co nie było łatwe, ponieważ siostry mają ze sobą słaby kontakt. Można powiedzieć, iż praktycznie ze sobą nie rozmawiają. 


 Skrajnie różne, pozornie wcale niezwiązane ze sobą. Zdaje się, że łączą je jedynie więzy krwi. Obie kobiety mają ogromne kłopoty z okazywaniem emocji i uczuć. Jedna nie potrafi zrozumieć i zaakceptować wyborów drugiej.
Co jednak je w pewnym momencie zbliża? Nieoczekiwana śmierć ich matki. Ginie ona w nieoczekiwanych okolicznościach. Wydarzenie to zmienia wiele w życiu obu kobiet. Uświadamiają sobie one, że od zawsze chciały imponować matce, a po jej śmierci czują się zagubione. Jedna mogłaby pomóc drugiej, jednakże żadna z nich nie potrafi przyznać drugiej racji.

Autorka w doskonały sposób opisała zagubienie kobiet we współczesnym świecie. Zaprezentowany został ogrom emocji oraz wewnętrzne roztargnienie wobec podejmowanych decyzji. Dzięki niej zrozumiemy, iż nie każdy człowiek jest idealny, a postrzeganie świata zmienia się wraz z rzeczywistością. Jednych stać na wszystko, a inni nie mają nic. Kobiety takie jak Anna Maria i Ewa żyją wokół nas, zmagają się z codziennymi problemami i poszukują najlepszych rozwiązań. Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inne marzenia.


Książka skłania czytelnika do refleksji nad własnym życiem, nad relacjami jakie sami mamy z własną rodziną. Tak na prawdę, to właśnie we własnej rodzinie możemy znaleźć wsparcie, tylko rodzina wyciągnie do nas pomocną dłoń i nie odmówi nam, gdy jesteśmy w potrzebie.

Piękna opowieść, błyskotliwa i niebanalna. Szczerze polecam. Porusza ważne tematy, aczkolwiek nie jest "ciężka", czyta się jednym tchem. Wciąga do ostatniej strony. Mądra i pouczająca historia pozwoli nam się choć na chwilę oderwać od rzeczywistości i własnych problemów. 


Zainteresowałam Was troszkę? Zachęcam do przeczytania, bo na prawdę warto!

Zakupić tę książkę można tutaj: 


Serdecznie dziękuję ze udostępnienie elektronicznej wersji książki wydawnictwu

5 komentarzy:

  1. Oj ja niestety nie lubię książek:/

    OdpowiedzUsuń
  2. Również uwielbiam czytać, jeśli masz ochotę zapraszam do akcji " Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu " ;) pisałam o niej http://testolandiazadarmo.blogspot.com/2014/02/wyzwanie-na-2014-przeczytaj-tyle-ile.html ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad. Dzięki Wam, mój blog w ogóle istnieje :) Na pewno do Was zajrzę :)