niedziela, 6 września 2015

Sam zrób obrazek z czekolady!

Hej wszystkim! :)

Dzisiaj coś dla smakoszy czekolady, ale nie tylko :) Znalazłam coś idealnego na prezent, coś, dzięki czemu czas upłynie w przyjaznej atmosferze. Mianowicie "Chocolate Picture Maker", czyli zestaw do tworzenia własnych obrazków z czekolady, które możemy potem zjeść.Zestaw składa się z: kilku saszetek z białą czekoladą, kilku saszetek z mleczną czekoladą, kilku saszetek z ciemną czekoladą, przezroczystych podkładek, kilkanaście gotowych wzorów, instrukcję wykonania.

INSTRUKCJA KROK PO KROKU:Zgodnie z instrukcją zagotowałam wodę w dosyć sporym garnku i wrzuciłam do niej wszystkie saszetki. Obawiałam się, że zanim wykorzystam jedną saszetkę, to inne będą zbyt szybko zastygać, jednak wszystko było w porządku :)


Gdy wszystkie saszetki z czekoladą dobrze się rozpuściły wybrałam z koleżanką wzory, które nam się spodobały i zaczęłyśmy tworzyć obrazki. Najpierw należy zaznaczyć kontur, następnie można je wypełniać. Niestety moja koleżanka nie zrozumiała instrukcji i zrobiła odwrotnie :D Kolejnym krokiem jest wstawienie czekolady do lodówki/zamrażalnika by obrazek mógł dobrze zasygnąć. Po jakiejś godzinie-dwóch czekolada jest gotowa do spożycia.
Czekolada bardzo łatwo odchodzi od plastiku, a tak wykonany obrazek wygląda bardzo ciekawie.

Zestaw do tworzenia własnego obrazka z czekolady bardzo mi się spodobał. Jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną lub prezentem dla dziecka. Będzie on unikatowy, bo przecież nie znajdziemy nigdzie dokładnie tak wykonanej czekolady. Zestaw rozwija kreatywność i zdolności manualne. Czekolada jest dobrej jakości, a połączenie trzech jej rodzajów dodatkowo pobudza nasze kubki smakowe. Dzięki temu, że do zestawu dołaczone są 3 rodzaje czekolad możemy stworzyć piękne napisy, rysunki z szablonami lub też bez nich. 
Jednym słowem - polecam każdemu :)Cena: niestety nie mogę znaleźć, ale takie zestawy mniejsze lub większe może znaleźć już od 25 zł.


Produkt znajdziecie na stronie:

3 komentarze:

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad. Dzięki Wam, mój blog w ogóle istnieje :) Na pewno do Was zajrzę :)