czwartek, 6 marca 2014

Smaczek z Doliny Radomki - recenzja

Dzisiaj coś dla smakoszy zdrowych i naturalnych soków :)
Myślę, że tak wiele osób dostało te soki, że trudno znaleźć osobę, która by o nich nie słyszała, prawda? :-)Od producenta:
Nasz sok powstaje wyłącznie z jabłek deserowych. Do produkcji kierujemy odsort z owoców pierwszej klasy, posiadający niewielkie uszkodzenia, odpowiednią jędrność i smak. W żadnym wypadku do tłoczenia soków nie mogą być używane jabłka z wadami gnilnymi.

W naszym gospodarstwie posiadamy kilkanaście odmian jabłek.
Są to m.in.: Alwa, Fuji, Golden Delicious, Gala Must, Gala Royal, Idared, Janagored, Jonica, Jonagold, Ligol, Mutsu, Rajka Szampion itp.

Soki tłoczymy jednocześnie z dwóch lub trzech odmian jabłek deserowych. Nasz sok jest słodki, ponieważ zawiera naturalnie występujące cukry owocowe. Kolor soku i jego smak uzależniony jest również od doboru odmian jabłek.

___________________________________________________________________

Firma Gospodarstwo Sadownicze MB Monika Bankiewicz, to dziecko naszego, wielopokoleniowego Gospodarstwa Sadowniczego TB Tomasz Bankiewicz, którego początki sięgają czasów dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie ja i mój mąż Tomasz Bankiewicz jesteśmy trzecim pokoleniem, które  kontynuuje tradycję rodzinną. Dziś nasze gospodarstwo ma 36 ha, z czego na około 24 ha  znajdują się owocujące jabłonie, natomiast na pozostałym areale są szkółki, lasy oraz ziemia do rekultywacji pod sad. 
Nasze gospodarstwo jest w pełni umaszynowione, ma rozwinięty system nawodnieniowy oraz instalację przeciwprzymrozkową. Dzięki niej jesteśmy w stanie ochronić kwiaty przed zmarznięciem.
Jesteśmy gospodarstwem produkującym jabłka deserowe, które w 90% sprzedajemy na eksport. Do produkcji naturalnie mętnych soków kierujemy pełnowartościowy odsort od jabłka desrowego. Do produkcji nie przeznaczamy owoców zbieranych
z ziemi, ponieważ zniszczenie niektórych bakterii glebowych jest trudne w procesie tłoczenia soków.

Moja opinia:
Nie po raz pierwszy miałam okazję "zmierzyć się" ze 100% sokiem owocowym. Gdy dowiedziałam się, że firma MB wyśle do mnie parę soków bardzo się ucieszyłam, ponieważ od dłuższego już czasu preferuję zdrowe jedzenie i ogólnie zdrowy tryb życia. Uwielbiam soki owocowe, ale nigdy nie lubiłam ich kupować w sklepie, a już na pewno nie lubiłam tych jabłkowych. Już wyjaśniam dlaczego. Piłam wiele soków jabłkowych różnych firm, ale po każdym zostawał mi nieprzyjemny jakby "osad" w buzi. Czułam chyba po prostu tą całą chemię zawartą w niby "soku". Dlatego też zwykle unikałam spożywania jabłkowych soków. Do momentu, gdy nie poznałam soków w 100% naturalnych. Od tej pory nie kupuję już innych, tylko i wyłącznie te, które wiem, że są zdrowe i ekologiczne. Nie zawiera dodatkowych cukrów, tylko te zawarte w owocach.
Soki Smaczek z Doliny Radomki są w 100% naturalnie mętne, co widać przed spożyciem. Gdy zerkniemy na sam spód szklanej butelki z łatwością dostrzeżemy osad, który jest normalnym zjawiskiem. Należy pamiętać więc, aby przed nalaniem soku dobrze wstrząsnąć butelką. 
Albo ja jestem nienormalna, albo te soki są tak fenomenalne, ale ja po wypiciu takiej szklanki czuję, jakby ktoś mi dał porządny zastrzyk energii. Są tak sycące i orzeźwiające, że mogłabym je pić codziennie. A przecież nie możemy zapominać o 5 porcjach warzyw, owoców lub soku każdego dnia. Musimy uzupełniać niedobory witamin. Taki sok to must have!

Firma posiada w swoim asortymencie  soki bag-in-box 5 l i 3 l, sok w butelce szklanej 750 ml oraz 250 ml. Daje to nam szeroki wybór w doborze odpowiedniego soku. Gdy na przykład boimy się i nie wiemy, czy sok nam posmakuje, możemy na początek kupić ten najmniejszy i spróbować, bez obawy, że coś się nam zmarnuje. Soki w kartonach bag-in-box posiadają kranik, który po naciśnięciu wypuszcza odpowiednią ilość soku. Na spożycie mamy 14 dni, natomiast na te w szklanych butelkach - ok. 3 dni.

Jakie jest WASZE zdanie na temat soków owocowych?


http://www.soki-naturalne.eu/


8 komentarzy:

 1. Ten sok jest naprawdę świetny! Nie piszę tego tylko dlatego, że to moje okolice :P
  Ostatnio mama kupiła sok "naturalny mętny" i gdy byłem u niej to spróbowałem. Powiem tak: Nie jest godny by w Gospodarstwie MB jabłka z ziemi zbierać :P Nawet zapach ma marny...

  Ale mi narobiłaś ochotę na ten sok znów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Musi być pyszny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. napiłabym się takiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślinię się na sam widok :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Musi być smakowityy !! ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad. Dzięki Wam, mój blog w ogóle istnieje :) Na pewno do Was zajrzę :)